top of page

ПОРАДИ ДЛЯ ЕКОНОМІЇ ВОДИ В ПОБУТІ:

1. Встановіть лічильники на воду (якщо його немає). Встановлення лічильника, звичайно, не гарантує стовідсоткової економії води, але забезпечує пристойну економію сімейного бюджету. Навряд чи ви споживаєте ту кількість води, за яку проводиться оплата при відсутності лічильника. До того ж, лічильник завжди попередить про випадки прихованого витоку води.
2. Одним із дієвих способів економії води виступають справні змішувачі. Слідкуйте за станом сантехнічного обладнання. Полагодьте змішувачі, які протікають. Через несправний змішувач за добу може «накапати» від 300 літрів води.
3. Замініть звичайну зливну систему в бачку унітаза на сучасну, з кнопкою економічного зливу. 
4. Мийте посуд як в Європі. Очищені від залишків їжі тарілки і столові прибори складіть до раковини. Злив закрийте пробкою, додайте миючий засіб і помийте посуд. Потім сполосніть в окремій посудині з чистою водою. Кількість споживаної води зменшиться в 3-5 разів. 
5. Замініть прийом ванни – душем, або приймайте ванну раз на тиждень, а душ – в інші дні. Економія води – у 5-7 разів.
6. Купіть економну душову насадку – з меншим розміром отворів.
7. Закривайте змішувач, поки чистите зуби. З повністю відкритого змішувача щохвилини витікають 15 літрів води. Так можна заощадити 900 літрів води щомісяця на кожну людину. 
8. Встановіть на змішувачі спеціальні водозберігаючі насадки (аератори). Відносно недорогий і простий спосіб економії води в побуті. Принцип дії досить простий — вони зменшують приплив води.
9. Купуйте пральну, посудомийну машину класу «А» або «АА» і намагайтеся завантажувати їх повністю. Так можна економити не тільки воду, а й електроенергію. До того ж, слід знати, що машини з вертикальним завантаженням вимагають більшу кількість води порівняно з фронтальними машинками для прання. Барабан слід завантажувати повністю, щоб досягти максимально ефективного використання води.

bottom of page